Opublikowano

Koenzym Q10 – Chcę mieć dziecko . Jak zajść bezpiecznie w ciążę. Jeżeli nie mogę zajść w ciążę to gdzie może być problem. ?

W przypadku kiedy kobieta ma problemy z zajściem w ciążę , to może dla niej oznaczać problemy o podłożu mitochondrialno – komórkowym . Jednak problem ten może leżeć również po stronie partnera. Aby to zrozumieć należy zwrócić uwagę na budowę i morfologię plemnika , który jak każda inna komórka ludzkiego organizmu posiada mitochondria odpowiedzialne za produkcję energii ATP . Przykro jest patrzeć jak na dzień dzisiejszy medycyna mitochondrialno-komórkowa jest omijana szerokim łukiem  ,  choć już wkrótce to właśnie ona będzie głównym lekarzem XXI wieku . Wkrótce wielu lekarzy będzie musiało uznać jej wyższość , ponieważ obecna medycyna zatrzymała się w miejscu i nie jest w stanie zrobić ani jednego kroku do przodu . Żeby to o czym napiszemy było zrozumiałe należy zrobić proste porównanie , które będzie zrozumiałe dla każdego człowieka . Najprostszym  porównaniem , które przychodzi na myśl , to ORGANIZM LUDZKI – POJAZD SAMOCHODOWY gdyż samochodami poruszają się obecnie kobiety jak i mężczyźni  .W poszczególnych punktach wygląda to następująco :

 • ORGANIZM ( CIAŁO ) – POJAZD (KAROSERIA )
 • CIAŁO POSIADA NARZĄDY – POJAZD POSIADA SILNIK
 • NARZĄDY POSIADAJĄ KOMÓRKI – SILNIK POJAZDU POSIADA TŁOKI , WAŁ , POMPY etc .

Aby nasz organizm lub pojazd którym chcemy się poruszać funkcjonowały prawidłowo  niezbędne im będą tzw smary  i paliwa , a mianowicie :

 • ABY POJAZD  MÓGŁ SIE PORUSZAĆ I PRAWIDŁOWO FUNKCJONOWAĆ POTRZEBUJE OLEJU DO SILNIKA , BENZYNY LUB OLEJU NAPĘDOWEGO etc ,
 • ORGANIZM LUDZKI DO PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA POTRZEBUJE ENZYMÓW , WITAMIN , MINERAŁÓW , PIERWIASTKÓW , WODY itd .

Ale na tym to nie jest koniec . Aby  organizm tak jak i pojazd mogły pracować , funkcjonować  to musi nastąpić  zapłon  i  musi zostać wytworzona energia . W pojeździe prąd daje akumulator po czym w trakcie pracy silnika energię produkuje alternator tzn że przekręcamy kluczyk , następuje zapłon , uruchamia się silnik , który wprawia pojazd w ruch produkując jednocześnie prąd ( energię ) . A co w takim razie  produkuje energię w naszym ciele i sprawia że on funkcjonuje oraz jakie paliwo jest nam do tego niezbędne ? W naszym organizmie za produkcję tej energii odpowiadają bardzo małe Organella  , które w większych lub mniejszych ilościach znajdują się w każdej jednej  komórce i są nazywane mitochondriami . To oznacza , że nasze komórki posiadają własne elektrownie  dzięki którym  funkcjonują komórki wytwarzając odpowiednią ilość energii niezbędnej do prawidłowej pracy  każdego jednego organu czyli całego organizmu . Energia ta zostaje wyprodukowana podczas procesów zachodzących w wewnątrzkomórkowym Cyklu Krebsa i jest nazywana energią ATP . A jakie paliwo jest niezbędne do wytworzenia tej energii opowiem na końcu artykułu .Z pewnością zadać możemy sobie pytanie co to ma wspólnego z zapłodnieniem ? Odpowiedź jest bardzo prosta . Ma i to bardzo wiele , gdyż jak spojrzymy na morfologię plemnika to zauważymy  że każdy jeden plemnik posiada mitochondria  , czyli prywatne elektrownie , które powinny produkować wystarczającą ilość energii . Jeżeli natomiast te małe elektrownie uległy uszkodzeniu wówczas pozostaje kilka  opcji . Pierwsza to ta że nie dojdzie do zapłodnienia , druga to taka że albo taki plemnik ostatkiem sił przedostanie się do jajeczka ale go nie zapłodnieni ,kolejna to ta że do zapłodnienia dojdzie , lecz wówczas można spodziewać się że ze względu na słabość rozwijającego się płodu może nastąpić jego utrata lub narodziny dziecka , które od urodzenia wcześniej czy później ze względu na uszkodzenia mitochondrialne jest z góry skazane na wszelkiego rodzaju choroby. Nie należy tutaj pomijać nawet tych najcięższych którymi są choroby nowotworowe .

W takim razie co możemy zrobić aby spokojnie zajść w ciążę nie ryzykując zarówno własnego jak i przyszłego dziecka zdrowia oraz zagwarantować prawidłowy przebieg ciąży ?

 • 6 miesięcy przed planowaną ciążą zaczynamy stosować preparat mitochondrialny i tutaj należy zaznaczyć że omijamy wszelkiego rodzaju preparaty w tabletkach , pomijamy kapsułki żelowe , a preparatów tak zwanych nano czyli wytworzonych w nanotechnologii należy unikać całkowicie , gdyż stwarzają one bezpośrednie zagrożenie dla naszych zdrowych komórek mogąc spowodować ich eksplozję , a co za tym idzie mogą być zagrożeniem dla naszego płodu .Zawsze musi to być preparat w płynnej formie i to w jak najlepszym połączeniu www.q10revolution.pl Czyli musi on zawierać oprócz Koenzymu Q10 także NADH , D-Rybozę ,Witaminy z grupy B -Komplex , witaminę D3 oraz K2MK7 , minerały takie jak Cynk i Selen gdyż tylko w takim połączeniu dostarczymy odpowiednie paliwo dla naszych komórek i tylko dzięki takiemu połączeniu elektrownia będzie w stanie wyprodukować potrzebną i niezbędną energię życiową.
 • Uzupełniać pierwiastki w miarę potrzeby
 • Unikać cukru , słodyczy i wszelkich wypieków torty, ciasta etc lub chociaż zminimalizować
 • Starać się oczyszczać organizm z toksyn oraz pasożytów
 • Zrezygnować ze spożywania alkoholu , wyrobów tytoniowych oraz wszelkich innych zakazanych substancji
 • Zastosować odpowiednią dietę – starać się nie jeść zbyt wiele mięsa
 • Nie nadużywać wszelkich leków przeciwbólowych jak i antybiotyków
 • W miarę możliwości unikać SMOGU
 • Unikać stresu oraz nauczyć się pozytywnego odreagowywania
 • Rozpocząć regularne ćwiczenia
 • Nie zapominamy o piciu odpowiedniej ilości wody
 • Prowadzimy ze sobą wiele rozmów które mają wspierać obie strony i rozładowywać napięcie
 • Stosunek  seksualny uprawiamy częściej niż kiedykolwiek
 • i najważniejsza kwestia to to , że nie obwiniamy siebie wzajemnie za poniesioną porażkę .

Podsumowując całość możemy powiedzieć wprost . Para chcąca mieć dziecko , która chce zabezpieczyć sobie spokojny przebieg ciąży , a także zabezpieczyć stu procentowy i zdrowy rozwój płodu powinna wystarczająco wcześnie rozpocząć wyżej wymienioną profilaktykę przed zapłodnieniem . Zagwarantują sobie tym spokój ducha , zdrowe zapłodnienie , poprawę jakości życia , a nagrodą za ich starania i poświecenie będzie zdrowo narodzone dziecko .Wasz los i los waszego dziecka jest w Waszych rękach wiec podejmujemy prawidłową decyzję . Medycyna Mitochondrialno – komórkowa może się okazać Waszą drogą do szczęścia jeśli jej tylko zaufacie . Uczmy się na błędach innych którzy nie chcieli skorzystać z jej dobrodziejstwa . W każdej dziedzinie medycyny jak i w życiu wszystko zaczyna się od komórki i od komórki należy zaczynać procesy naprawcze . To właśnie w komórkach należy szukać przyczyny  i od nich zaczynać leczenie.